Translate

środa, 30 grudnia 2015

Kolorowy drink (bezalkoholowy)

Ale ten czas leci! Już jutro ostatni dzień grudnia, no i sylwestrowa zabawa do białego rana. Pamiętam jak rok temu szykowałam się do wyjścia i nie mogę uwierzyć, że od tego czasu minął okrągły rok! Też Wam tak ten roku gdzieś uciekł? 
Korzystając z okazji, że dostałam się do drugiego etapu konkursu "Sylwester z Perrier", postanowiłam podzielić się z Wami pomysłem na jeden z drinków, który przygotowałam z użyciem wody Perrier. Drink nie zawiera alkoholu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie potrzeby go dodać. Kochani Szczęśliwego Nowego Roku!
Zapraszam!

SKŁADNIKI: (dla 1 osoby)
 • 30 ml syropu barmańskiego Grenadina (lub gęsty sok z granatu)
 • 30 ml syropu barmańskiego Blue Curacao 
 • 50 ml soku pomarańczowego
 • gazowana woda Perrier 
 • lód kruszony
PRZYGOTOWANIE:

Przed przystąpieniem przygotowania drinka, wszystkie składniki należy schłodzić. Dzięki temu będą gęściejsze, a lód nie stopnieje od razu.

Do wysokiej szklanki (którą wcześniej dekorujemy kolorowym cukrem) wlewamy Grenadinę. Następnie szklankę wypełniamy kruszonym lodem do połowy jej objętości. 
Teraz po łyżce lub po ściance szklanki wlewamy Blue Curacao, a w następnej kolejności sok pomarańczowy. Na samym końcu całość dopełniamy wodą gazowaną Perrier. 

Jeśli chcemy by nasz drink zawierał alkohol, wystarczy sok pomarańczowy wymieszać z ulubionym trunkiem (np. wódka, biały rum, tequila). Drinka możemy pić warstwami lub wymieszać. Co do syropów barmańskich, kupiłam je w Auchan za 4,49 zł za 320 ml. No to do dna! :) 


5 komentarzy:

 1. Mmm pyszny drink, w sam raz na jutro :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda bardzo ciekawie, myślę, że w smaku też będzie super!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo lubię różne kolorowe drinki :)

  OdpowiedzUsuń